top of page

טיולי רכיבה בצפון יוון

שבעה ימים של הרפתקה ים-תיכונית. לא להאמין שזה כל כך קרוב.

7 ימי רכיבה

ארוחת בוקר וערב

הטיול לצפון יוון הוא הרפתקה מאתגרת.
המסע מתחיל בעיירה רפינה שבפאתי אתונה. משם רוכבים צפונה דרך רצף של פארקים לאומיים ונופי פרא, עד מטאורה והרי הפינדוס שבצפון, ובחזרה. האזורים ההרריים ביוון הרבה פחות מפותחים ומסיבה זו גם יותר אקזוטיים ומרתקים לרכיבה.

המסלול חוצה את יוון ההררית עד לפארקים האקזוטיים של הצפון. מפגש מאתגר עם טבע חזק ודרכים נידחות ומרתקות.

המסלול מתוכנן על דרכים צדדיות שעוברות בתוך טבע פראי וחזק, שלעיתים מתנשא לגבהים מעבר ל-2000 מטרים.
כמובן שהמטבח היווני, הפשוט והטעים, מלווה אותנו לאורך כל הדרך ורמת המלונות, כמיטב המסורת שלנו, גבוהה ומפנקת.

הטיול הבא לצפון יוון

10-16 ספטמבר 2024

שבעה ימי רכיבה | מלון 4 כוכבים | חצי פנסיון

החל מ-2690€*

מסלול הטיול

רפינה ⭠ אראחובה

יום 1

ביום הראשון, לאחר טיסת בוקר, לא ניתקל בדרכים מאתגרות במיוחד. הרכיבה מאיזור אתונה לכיוון צפון מערב מתבצעת תחילה על כבישים מהירים, עוברת לדרכים כפריות ומסתיימת בטיפוס לעיירה העתיקה אראכובה השוכנת למרגלות הר פרנסוס האדיר.

⭠ קריונריה

יום 2

ביום השני מטפסים להר פרנסוס הקשוח וממשיכים לכיוון צפון מערב אל הר ג'ונה, החמישי בגובהו ביוון. כאן מחכים לנו מחזות נדירים של השמורה ובמיוחד פיסגת ההר, המכונה "הפירמידה" ומתנשאת לגובה 2,500 מטרים. לאחר הקפת ההר העצום עוברים בעיירה לידוריקי שעל גדות אגם מורנו, ומטפסים שוב צפונה לעיירה קטנטנה בשם קריונריה לחניית הלילה.

⭠ וורגרלי

יום 3

ביום השלישי ממשיכים לכיוון צפון מערב, דרך העיירה קרפניסי ואגם זיגוס. מאזור האגם הנוף משתנה, גובה ההרים מתמתן וניתן לראות את הים מנקודות תצפית מסויימות. הדרך זורמת על שלוחות ההרים המתונות ומשני צידי הדרך אפשר לשטוף את העינים בטבע הקסום. בסיום היום מגיעים אל העיירה וורגרלי השוכנת למרגלות הפרק הלאומי צומרקה.

⭠ מצובו

יום 4

ביום הרביעי חוזרים לטבע הקשוח ולדרכים האקזוטיות. נכנסים לפרק הלאומי צומרקה מדרום ומטפסים לפיסגה הצחיחה שצופה על כל האיזור מרום 2,000 מטרים. בשיא הגובה מגיעים למפארוס-פאס וממנו גולשים מטה, כיוון כללי צפון מזרח, עד העיירה קאלאבאקה השוכנת למרגלות מטאורה. עוצרים לביקור עוצר נשימה באזור המנזרים של מטאורה, הבנויים על קצות מצוקי ענק שעוצבו על ידי הטע בצורה ייחודית שונה מהותית מהסביבה הקרובה. משם מושכים עוד צפונה, אל פאתי שמורת הרי הפינדוס לחנייית לילה בעיירה מצובו.

מצובו ⭠ פארק פינדוס ⭠ מצובו

יום 5

פארק הרי הפינדוס האקזוטי, הוא סיבה מספקת כדי לבלות 2 לילות במלון המקסים במצובו. זאת כדי שלא להחמיץ את הסיבוב המגוון והמרתק אותו אנו מבצעים ברחבי הפארק. יוצאים ממצובו לכיוון צפון מזרח, ומבצעים מסלול מעגלי שחוזר למצובו דרך אגם לימני. הדרך מזכיר עולה ויורדת כרכבת הרים מהר להר, עם שפע אדיר של פיתולים וקטעי רכיבה מהנים להפליא. בסיום היום חוזרים לאירוח הנהדר של ויקי ולארוחת ערב קלאסית.

⭠ אגם פלסטירה

יום 6

היום השישי נפתח ברכיבה עוצרת נשימה, תרתיי משמע. הקילומטרים הראושונים יכניסו גם בעלי עצבים חזקים לקצת לחץ. אל אל דאגה, המוביל שלנו שומר על קצב איטי מספיק כדי לא להידרדר לתהומות, וגם מול התנועה הנגדית הוא דואג למפגשים חיוביים. הדרך חצי מפורקת, צמודה לדופן ההר וצופה אל ואדיות שופעי מים ועצים. המשך היום בדרכים קלות לתנועה אך עדיין מרתקות, והסיום על אדם פלסטירה הרגוע מכין אותנו לסיומה של החוויה.

⭠ רפינה

יום 7

הגיע הזמן להיפרד. אבל לא כל-כך מהר. מקיפים את האגם השקט אל צידו השני וגולשים על שלוחות מפותלות בדרך אל הכביש המהיר. כעבור כמה עשרות קילומטרים פוגשים את הכביש המהיר לאתונה ומסיימים את הרפתקה בשיוט רגוע ובטוח.

יעדים נוספים

אמיליה-רומניה

7 ימים של חווייה לכל החושים עם מינימום קילומטראז׳ מבוזבז בכבישים מהירים.

פלופונס

בנוף הררי ופראי, ולאורך החופים הקסומים, כל הטוב של האזור בשישה ימים

דולומיטים

מסלול רכיבה חוצה עמקים, עוקף אגמים צלולים, ומתפתל בין פארקים אקזוטיים.

פירנאים

שבעה ימי רכיבה בנופי הפרא של הרי הפירנאים.

טוסקנה

המסלול שלנו בטוסקנה מכסה את הנופים הקסומים ביותר של החבל.

bottom of page