טיולי רכיבה בטוסקנה

10 -16 מאי 2022

המסלול שלנו בטוסקנה מכסה את הנופים הקסומים ביותר של החבל. הדרך יוצאת צפונה מרומא דרך אומבריה, ומשם, על בסיס וייה קסייה, הדרך העתיקה מרומא לפירנצה, אל חבל הקיאנטי הציורי והמרתק. במרכז חבל הארץ הפורה והשופע כרמים וזיתים, נבלה שני לילות. זאת כדי לא להחמיץ את הכבישים הפסטורליים והחוויות הקולינריות שמציע הקיאנטי. הכמיהה לטיפוס כבישים הרריים מובילה אותנו עד לרכס הרי האפנינים, צפונית לפירנצה, אל שיא חוויית הרכיבה של הטיול.

אופי הרכיבה בטוסקנה קליל יותר מהמסלולים המטפסים להרים הגבוהים בצפון. שינויי הגובה לא גדולים אך עדיין מציעים ריגוש ברכיבה. תכנון מסלול עוקף ציבילזציה היא מלאכת אומנות בטוסקנה, ולצד החוויה הקולינרית הייחודית, חוויית הרכיבה חזקה לא פחות.

החל מ-2595€ *

או

לפרטים נוספים והרשמה התקשרו 

יום 1:

רומא - אורבייטו (אומברייה)

נפרדים מרומא מהר מאוד לטובת הכבישים הצדדיים שנוסעים מהעיר צפונה. עוברים בעיירות ציוריות ומחממים צמיגים לקראת הבאות. הדרך לא ארוכה ואת הלילה הראשון מבלים במקום קסום שצופה על העיירה אורבייטו.

כביש בנוף ירוק וגפנים
מבט אחורנ מאופנוע במוו על אופנועים בבית קפה ורוכבים

יום 2:

אורבייטו - מורלו

ממשיכים צפונה בטוסקנה. על בסיס וייה קסייה, הדרך העתיקה לפירנצה, המסלול מטפס צפונה עד סמוך לעיירה מורלו. האיכות והסגנון הטוסקנים מתחילים להיראות בצידי הדרך. זאת עוברת על הרכס המשקיף על פרוג'ה, מבקרת בפיינצה, בירת הגבינות של טוסקנה, ונושקת למונטפולצ'אנו הידועה ביין המעולה שלה.

יום 3:

מורלו - דינו

ביום השלישי פוגשים לראשונה את חבל הקיאנטי. חולפים על פני הכרמים הפסטורלים, המפוזרים על מדרונות הגבעות מימין ומשמאל, בדרך אל מורדות האפנינים. תחלופת הנוף מפתיעה בגיוונה ביום הזה, ולקראת ערב הקבוצה גולשת במעבה יער טבעי, לחניית לילה במקום מבודד ואקזוטי.

אופנוע במוו לצד וילה טוסקנית
שני אופנועי תיור גדולים חונים לצד הכביש בנוף הררי

יום 4:

דינו - קיאנטי

זהו יום הרכיבה המרתק ביותר, שכולל קטעי רכיבה מהממים. מתחילים בטיפוס לפאסו די רדיקוזה, עוברים בעיירה פירנזוואלה, נוגעים בגדרות מסלול המירוצים של מוג'לו ושוב מטפסים את הכביש המרתק לפאסו דל מורליונה. המסלול מאתגר ומהנה מאוד, וזו הזדמנות פז לחוות את ההדרכה המקצועית של אנשי אופנוען מאומן. בעקבות ההדרכה הצמודה שמתחילה כבר ביום הראשון, הקצב ביום הרביעי זורם וחלק באופן מוחשי ביותר.

היום מסתיים בגלישה אל הקיאנטי, לאירוח מפנק ברוח המקום.

יום 5:

קינאטי - קיאנטי

"קיאנטי קלאסיקו" כך נקרא מסלול היום הזה על מכשירי הניווט שלנו. ברדיוס של לא יותר מ-50-60 קילומטרים בלבד, נמצא ריכוז עשיר ביותר של וילות, יקבים, מסעדות ועיירות מסוגננות. הנוף צבוע בקשת צבעים עשירים ורעננים וכל עמק נסתר שנגלה לעיני הרוכבים סוחט קריאו השתאות. סגנון הרכיבה קליל זורם והכביש נראה כאילו צוייר במכחול בנוף השופע כרמים ועצי זית.

יש כמה תחנות חובה. כמו לדוגמא, הקצב הידוע מפנזנו - דריו צ'קיני, שלא רק מוכר את היצירות שלו אלא גם עושה אותן על הגריל... ואנחנו סביב השולחן. אבל זה בערב. לפני כן יש גם קפה, גלידה ועוד מסעדות שחובה לפקוד במהלך היום.

נתחי בשר אדומים, שף ליד המנגל
אופנועים נוסעים בשיירה מסודרת

יום 6:

קיאנטי - מארמה

ביום השישי למסע ניפרד מטוסקנה הקלאסית ונרכב דרום מערבה, אל מארמה, החלק המערבי של טוסקנה, הגובל עם הים התיכון. המסלול מגוון ומהנה כרגיל, דרך כבישים שכוחי אל שמתפתלים בתוך צמחייה עבותה, או נעים על קו רכס בתצפית אל הים.

יום 7:

מארמה - רומא

עד היום האחרון לא מוותרים על תענוג הרכיבה.
הנוף פחות גבוה והררי, אך הכביש מתפתל בין הגבעות הנמוכות ומציע הנאת רכיבה משחררת לקראת סוף המסע. עוברים דרך האגמים שמצפון לרומא ובמרחק של כ-50 קילומטר מהעיר פוגשים את הכביש המהיר. לאחר הסיום ברומא, ועד הטיסה ארצה באותו ערב, אפשר לצאת לסיבוב קצר ברחובות רומא כדי להיפרד אטליה בחיוך ובטן שמחה....

קבוצת רוכבי אופנועים בצילום קבוצתי

או

לפרטים נוספים והרשמה התקשרו 

אנחנו רוצים להעביר את הזמן בהנאה אך כעת עבורנו זה נמדד בדגש על ה"ההנאה" במקום על ה"זמן".