שחרר את הידיים ונשום עמוק... גם כשאתה רוכב הכי חזק, אתה צריך להרגיש כאילו אתה הרוכב על גלי הא.ק.ג. של היפיפייה הנרדמת

תעודת זהות: אייל פרדר

אופנוע בהטיה במגרש, מדריך רכיבה מניח קונוס במגרש, אופנוען מאומן
אופנוע ספורט בהטיה, רוכב עם ברך באספלט ויד משוחררת

כמה זמן על שניים?

עם רישיון משנת 1997. ת'כלס רוכב מ-2000 לסרוגין, ומ-2006 ברציפות, ואף פעם לא הייתה לי מכונית על שמי. כבר בתחילת דרכי התמזל מזלי להתברג ככתב רכב. העיסוק בדו גלגלי גלגל אותי גם אל אופנוען מאומן ככתב שהגיע כחניך לסקר את הקורס, והשאר היסטוריה. מדריך רכיבה באופנוען מאומן משנת 2009.

 

למה אופנוע?

כי כל דבר עם מנוע וגלגלים זה מגניב, אבל היו אופנועים בחצר של הבית מאז שאני זוכר את עצמי, וקשה לא להדבק בחיידק כשאבא לוקח אותך לבית ספר עם ב.מ.וו R100. אבל הניצוץ ניצת לדעתי כשהורכבתי על הונדה CX500 טורבו וראיתי את מד הגדישה הדיגיטלי.

 

כביש אהוב?

כביש הצפון, 899. מצומת כ"ח ומערבה עד הים. 65 ק"מ של כביש שמספק אווירה של חו"ל, שכיף לעשות עם כל אופנוע ומספק הכל מהכל. מסוויפרים מהירים בטירוף ועד פניות פרסה הדוקות. יש איפה לאכול, יש איפה לעצור ולהנות מהנוף, אפשר לגנוב כבישים שמתחברים אליו (מישהו אמר אלקוש?) כדי לגוון. בקיצור, חו"ל זה כאן ומה יותר טוב מלהתחיל בהרים ולסיים בים?

 

מה בגאראז'?

כרגע סוזוקי ויסטרום 650, כי צריך משהו אמין ונח להגיע אתו ממקום למקום. אבל הוא זמני, כי מה שצריך להיות בגראז' באופן קבוע זה משהו עם מנוע שמספק 100 כ"ס וצפונה ושיהיה לו גלגל 21 אינץ' מקדימה.

טיפים ומדריכים לחיים טובים יותר על שני גלגלים

טיולי אופנוען מאומן באירופה.

נטו רכיבה.

תוכנית הדרכת הרכיבה המתקדמת והמובילה בישראל

רוצים לשמוע עוד על הקורסים שלנו?