הדרכות רכיבה בכביש ובשטח - אופנוען מאומן

           

תכניות הדרכה בכביש ובשטחאימוני רכיבה ואקשן על אופנועטיולי אופנועים בחו"למדיה - כתבות, תמונות וסרטיםצוות ההדרכה

מדיה    חדשות כתבותוטיפים

הרשמה ומחירים להדרכות רכיבה בכביש ובשטח

כל העומד מאחורי / שי נוה


בג'ונגל התעבורתי בו אנו חיים ורוכבים יש חוק אחד ראשי – החזק שורד. מכיוון שאנחנו לא משתייכים לצד הזה אלא לשני, עלינו למצוא את קו התנועה הבטוח ביותר בין שאר הרכבים בדרך. לקו הזה יש הרבה חוקים ותנאים, אבל לכולם משותף דבר אחד עיקרי – אנחנו חייבים להיות במודעות מלאה של "מי סביבנו?" בכל רגע נתון.
כעקרון, אנו משתדלים לנוע מעט מהר יותר מהתנועה סביבנו כדי שה"מכשולים" בדרך יגיעו אלינו תמיד מלפנים. אנחנו פשוט לא יכולים להרשות לעצמנו הפתעות מאחור, כי אפילו הנגיעה הקטנה ביותר, כזו שבאוטו היתה נגמרת בשריטה על הפגוש האחורי, כאן יכולה לשלוח אותנו לבית החולים ואף גרוע יותר. אבל עם כל הכבוד ללהיות מהירים יותר מהתנועה סביבנו, תמיד יש מצבים שבהם עוקפים אותנו או עוברים לידנו, ולכן עלינו להיות עירניים לנעשה מאחור.
ראשית, כוונו את המראות כך שיהיה לכם מקסימום שדה ראיה לצדדים שמאחורי האופנוע. בצורה זו, תנועת ראש קלה הצידה תגלה לכם מה נמצא בדיוק מאחוריכם ותהיה לכם תמונה רחבה וכוללת של המרחב הקרוב אליכם. כעת כשהמראות מכוונות, הקפידו להעיף מבט לצדדים לפני מעבר נתיב כי תמיד עלול להיות לידנו אזור בו יכול "להתחבא" רכב שלא ראינו. בנוסף, הקפידו להעיף מבט קצר במראה מדי פעם גם אם אתם רוכבים באותו הנתיב. בדיקה זריזה זו הנעשית עם הראיה הממקודת, תזין למוח שלכם מידע על מה שהשתנה מאחור. אולי האורות של אחד הרכבים התקרבו משמעותית מאז הבדיקה האחרונה והוא עוד מעט ירצה לעקוף? אולי יש מאחורי אופנוע נוסף שתיכף יגיע?
שימוש תכוף במראות הוא הכרחי ברכיבה (וגם בנהיגה!) כדי שבכל זמן נתון נדע על הסכנות האורבות לנו. אפילו בעמידה ברמזור רצוי להעיף מבט במראות ולראות שלא מתקרבת משאית לצומת במהירות לא הגיונית. המידע הזה לא רק עוזר לנו לתכנן את הרכיבה שלנו, אלא גם מרגיע אותנו ונותן לנו להתעסק בהנאה, ולא בפאניקה.

 
רוכבים איתנו בפייסבוק
רוכבים איתנו ביוטיוב
רוכבים איתנו בטוויטר

   צרו קשר | מי אנחנו | קישורים

ג.פ. רכיבה מתקדמת בע"מ - סלמה 160 ת"א - טל. 077-3369000 - פקס 077-3369003 - © 2014 כל הזכויות שמורות לגידי פרדר

WEB DESIGN BY ADI  |  BUILT BY SHAI NAVEH