הדרכות רכיבה בכביש ובשטח - אופנוען מאומן

           

תכניות הדרכה בכביש ובשטחאימוני רכיבה ואקשן על אופנועטיולי אופנועים בחו"למדיה - כתבות, תמונות וסרטיםצוות ההדרכה

מדיה    חדשות כתבותוטיפים

הרשמה ומחירים להדרכות רכיבה בכביש ובשטח

אלוהים נמצא בפרטים הקטנים / שי נוה


החודש אנו מביאים לכם מספר טיפים דווקא על דברים שאנו נתקלים בהם הרבה במהלך רכיבת היום-יום שלנו. דברים אלו הם אוסף של סיטואציות טיפוסיות שלפעמים אנו פשוט לא מקדישים להם את תשומת הלב הראויה. הדבר בדרך כלל מתבטא ברגע קצר בו הרכיבה לא חלקה וזורמת כמו שאנו רוצים, רגע בו אנו מרגישים קצת חוסר שליטה על הנעשה. כדי להשאר רגועים בסיטואציות אלו אנו צריכים לשים לב לפרטים הקטנים שעושים את ההבדל...
כביש מגורד – אל תכנעו לאינסטינקט ותסגרו את הגז. ההיפך - נסו להרים את המהירות. התאוצה מפחיתה את המשקל על הגלגל הקדמי, האופנוע ירגיש פחות "שיכור" וגם יספוג את המדרגה של סוף הקטע המגורד טוב יותר.
עליה על מדרכה – הקפידו לגשת עם האופנוע בניצב לשפת המדרכה כדי למנוע מצבים בהם הגלגל הקדמי מעדיף להחליק הצידה במקום לטפס. כמו כן, לאחר טיפוס הגלגל הקדמי אל תעצרו - במצב זה האופנוע עומד בזווית בה הרגליים לא מגיעות לקרקע. המשיכו קדימה וטפסו בעדינות גם עם הגלגל האחורי.
רוח צד – הורדת קצב הרכיבה משמעותית רק תגרום לאופנוע להיות פחות יציב. שמרו על הגז המייצב והקפידו להתרחק מכלי רכב גבוהים, שכן עקיפה שלהם עלולה להביא למכת רוח חזקה שעלולה להזיז את האופנוע לרוחב הנתיב.
פסי האטה – לרוב אנו בולמים לפניהם, אך אנו שוכחים שהבלימה מקצרת את מהלך המתלה הקדמי וכושר הספיגה נפגע. הקפידו לסיים את הבלימה ולחזור לגז עדין לפני הפס כדי לפתוח את המתלה הקדמי.
הרכבה – הקפידו שהמורכב יסתכל רחוק כמוכם כדי לשמור על רוגע בקסדה. כמו כן, רכבו חלק ומנעו ממנו הפתעות מיותרות. וכמובן, המנעו מעומסי בלימה ותאוצה רציניים – זה לא תמיד הכי כיף מהמושב האחורי.
כביש רטוב – חשוב לזכור שהפיזיקה לא השתנתה רק בגלל שהתחיל לרדת גשם. על כוחות התאוצה, בלימה והטיה להיות מתונים יותר מהרגיל.
וזכרו שבכל סיטואיציה בעייתית, המבט, הכידון המשוחרר והגז הפתוח הם עוד יותר קריטיים לאופנוע יציב ומוח רגוע...!

 
רוכבים איתנו בפייסבוק
רוכבים איתנו ביוטיוב
רוכבים איתנו בטוויטר

   צרו קשר | מי אנחנו | קישורים

ג.פ. רכיבה מתקדמת בע"מ - סלמה 160 ת"א - טל. 077-3369000 - פקס 077-3369003 - © 2014 כל הזכויות שמורות לגידי פרדר

WEB DESIGN BY ADI  |  BUILT BY SHAI NAVEH