הדרכות רכיבה בכביש ובשטח - אופנוען מאומן

           

תכניות הדרכה בכביש ובשטחאימוני רכיבה ואקשן על אופנועטיולי אופנועים בחו"למדיה - כתבות, תמונות וסרטיםצוות ההדרכה

מדיה    חדשות כתבותוטיפים

הרשמה ומחירים להדרכות רכיבה בכביש ובשטח

המושב האחורי / שי נוה


חווית הרכיבה על אופנוע במושב האחורי יכולה להיות הרבה דברים. היא יכולה להיות מהנה, או מלחיצה או מפחידה או משעממת. ברוב המקרים, זה תלוי ברוכב הרבה יותר מאשר במורכב, ולכן רצוי לשים לב לכמה כללים פשוטים שיכולים לשנות לגמרי את התמונה לטובה.

ראשית, זכרו תמיד שלאדם היושב מאחוריכם אין שליטה כלל על הנעשה ברכיבה. הכל בידיים שלכם, החל מתפעול האופנוע ועד לניהול הקצב ובחירת הקו. תחושה זו יכולה להיות מלחיצה מאוד עבוד הרבה מורכבים, ולכן כדאי לעשות מאמץ ולרכב חלק ועם שכל. אז הדבר הראשון שעליכם לעשות זה להבין שקצב הרכיבה ייקבע על ידי המורכב, ולא על ידכם (בהנחה שהמטרה היא לא להפחיד את המורכב!)

לאחר שסידרתם את הראש והבנתם שהאחריות היא שלכם בתור רוכבים, אמרו למורכב שני דברים חשובים לאחר העליה לאוכף:

- סגרו את הברכיים על האגן של הרוכב כדי לקבע את עצמכם על האופנוע (בדיוק באותה דרך בה משתמש הרוכב במיכל הדלק). בצורה זו, הידיים לא תצטרכנה לאחוז בידיות והמורכב יוכל להרגיש חופשי יותר.

- הקפידו להסתכל רחוק כמו שהרוכב מסתכל, כי מבט קרוב מגדיל את תחושת המהירות ומגביר את הפחד בצורה מיותרת.

מרגע היציאה לדרך השתדלו להעביר הילוכים בצורה חלקה, להיות עדינים עם הבלימות והתאוצות ובייחוד לשים לב מה קורה עם המורכב. ברוב המקרים תרגישו מיד אם המורכב רגוע או לחוץ, וכך תוכלו לשנות את קצב הרכיבה בהתאם. לדוגמא, כשהאופנוע בהטיה ואתם מרגישים שהמורכב מתנגד עם גופו לצד השני, הורידו קצב ובדקו שהוא מביט ליציאה מהפניה ולא קרוב לאופנוע. מבט קרוב כאמור מלחיץ את המורכב ואינו מכין אותו לאלמנטים שמתקרבים לאופנוע, כמו בלימה לפניה או לרמזור.

הבינו שהבטיחות שלכם כרוכבים תלויה גם במורכב, גם בגלל תוספת המשקל על האופנוע וגם בגלל התנהגותו באוכף. לכן היו רגועים ורכבו חלק ככל האפשר, וכך תוכלו לחלוק את הכיף עם עוד בנאדם בלי לגרום לו טראומות מאופנועים.

 
רוכבים איתנו בפייסבוק
רוכבים איתנו ביוטיוב
רוכבים איתנו בטוויטר

   צרו קשר | מי אנחנו | קישורים

ג.פ. רכיבה מתקדמת בע"מ - סלמה 160 ת"א - טל. 077-3369000 - פקס 077-3369003 - © 2014 כל הזכויות שמורות לגידי פרדר

WEB DESIGN BY ADI  |  BUILT BY SHAI NAVEH