הדרכות רכיבה בכביש ובשטח - אופנוען מאומן

           

תכניות הדרכה בכביש ובשטחאימוני רכיבה ואקשן על אופנועטיולי אופנועים בחו"למדיה - כתבות, תמונות וסרטיםצוות ההדרכה

מדיה    חדשות כתבותוטיפים

הרשמה ומחירים להדרכות רכיבה בכביש ובשטח

פניות רודפות / שי נוה


כשאנו יוצאים לטייל עם האופנוע, אנחנו בדרך כלל לא מחפשים כבישים ישרים. זה משעמם נורא לרוב הרוכבים. הכיף הגדול נמצא בכבישים מפותלים, ואם הם נמצאים בעליה או בירידה אז בכלל העסק נהיה מעניין. כאן, כשהאספלט פונה לכל הכיוונים, נדרש מאיתנו ריכוז מקסימלי כדי שנוכל לשמור על קצב ולעבור את הכביש הזה בצורה הכי מהנה ובטוחה שאפשר. כמו בכל סיטואציה שאנו נתקלים בה ברכיבה, גם כאן יש כמה כללים שכדאי לזכור לפני שמניעים ויוצאים לדרך.

ראשית, הטכניקה החשובה ביותר בכל רכיבה ובכל מקום – המבט. מכיוון שהאופנוע נוסע לאן שאנחנו מסתכלים, וזו עובדה שאי אפשר להתווכח איתה, אנחנו חייבים להבין שהצוואר שלנו הולך לעבוד קשה. בפניה ימינה אנו יכולים למצוא את עצמנו עם כל הקסדה מביטים שמאלה. אין מה לעשות – הסנטר מופנה למטרה הבאה, שהיא בעצם הנקודה שעוד כמה שניות טובות הגלגלים של האופנוע יעברו בה. אם העיניים שלנו לא עובדות בקצב הנכון ותקועות כמה מטרים לפני הגלגל הקדמי, אנחנו רוכבים על עיוור. או שתבוא משאית ממול, או שלא. או שיש בור באספלט, או שלא. אנו לא יכולים להרשות לעצמנו לתלות את החיים שלנו במזל. במצב זה, אנו חייבים להוריד את המהירות כדי לאפשר לעיניים לעבוד נכון ולמנוע מאיתנו הפתעות.

מלבד המבט, חשוב לזכור שבכביש מפותל אנו לא יכולים להתייחס לכל פניה בנפרד. כשהפניות קרובות אחת לשניה, הקו שאנו בוחרים בכניסה לפניה חייב להיות מוכתב מזו שאחריה. לדוגמא, אם אנו נכנסים לפניה שמאלית קלאסית, ההגיון הבריא אומר שיש להכנס מימין הנתיב, להשיק לשיא הפניה ולצאת בחזרה לימין הנתיב. אך עכשיו אנו מוצאים את עצמנו מול פניה ימנית כשאנו בצד הלא נכון של הנתיב. זו דוגמא שמתארת את רוב הכבישים המפותלים בהם פניה רודפת פניה הפוכה. אנו חייבים להרים את העיניים מוקדם ולהבין לאן הכביש ממשיך כדי לתכנן את הקו בהתאם ולהמנע מצרות. כך תוכלו להנות מהכביש ומהאופנוע ולשמור על רוגע ושלווה בקסדה.

 
רוכבים איתנו בפייסבוק
רוכבים איתנו ביוטיוב
רוכבים איתנו בטוויטר

   צרו קשר | מי אנחנו | קישורים

ג.פ. רכיבה מתקדמת בע"מ - סלמה 160 ת"א - טל. 077-3369000 - פקס 077-3369003 - © 2014 כל הזכויות שמורות לגידי פרדר

WEB DESIGN BY ADI  |  BUILT BY SHAI NAVEH