הדרכות רכיבה בכביש ובשטח - אופנוען מאומן

           

תכניות הדרכה בכביש ובשטחאימוני רכיבה ואקשן על אופנועטיולי אופנועים בחו"למדיה - כתבות, תמונות וסרטיםצוות ההדרכה

מדיה    חדשות כתבותוטיפים

הרשמה ומחירים להדרכות רכיבה בכביש ובשטח

אופנוע טרי / שי נוה


במהלך עבודתנו בהדרכה אנו נתקלים במגוון עצום של כלים דו-גלגליים. בין אם מדובר בקטנוע עייף וחבוט או במפלצת תיור חדישה, לכל הכלים האלו יש מכנה משותף, מלבד היותם בעלי מנוע וזוג גלגלים כמובן – על כולם אנחנו סומכים עם החיים שלנו. טכניקות הרכיבה שאנו מלמדים הן חשובות מאוד, אבל הכל עובד הרבה יותר טוב והרבה יותר בטוח עם אופנוע שמטופל כהלכה. כפי שכבר ציינתי בעבר, חשוב להקפיד על לחץ האויר בצמיגים ותקינותם ועל מצבם של המתלים.

אבל העניין לא מסתיים בכך, ובאחריותנו להבין שתקלה באופנוע, גם אם אינה מסוכנת באופן ישיר, עלולה להקשות לנו את החיים ברכיבה ולשים אותנו במקום פחות בטוח, וחשוב לא פחות, מקום בו הרכיבה הופכת להיות הרבה פחות כייפית. לשם כך רצוי לפתוח את הראש מעט ולהבין שבמאמץ קטן מאוד אנו יכולים לדאוג שהאופנוע שלנו יישאר "טרי" ככל האפשר. אנחנו, כתוצאה ישירה מכך, נהנה ממנו בכל רכיבה בצורה מקסימלית.

אז במקום להפוך למכונאי אחרי קריאת שורות אלו, יש פתרון פשוט בהרבה – לשים יותר תשומת לב לאופנוע שיצא מטיפול במוסך. מכיוון שגם מכונאים הם בני אדם, האופנוע יכול לצאת מטיפול שבו שכחו במקרה למתוח את השרשרת (למה האופנוע מקרטע לי בסל"ד נמוך?), או שלא החליפו את מיסבי ההיגוי (למה קשה להשכיב את האופנוע ולשמור על קו הפניה?), או שלא החליפו את בלם הדיסק מלפנים (למה העצירה מלווה במכות והאופנוע מתנדנד?). יש הרבה דוגמאות, וכולם משפיעות בצורה זו או אחרת על הרכיבה שלנו עד מצב מגוחך שבו אופנוע לא תקין דורש מאיתנו כפליים אנרגיה ברכיבה, ונותן לנו בתמורה כפליים בעסה.

קיבלתם עם האופנוע מדריך למשתמש? קראו אותו. ממש לא צריך להבין כל פרט קטן, אבל זה ייתן לכם את היכולת לבקר על העבודה שנעשתה ולא להשלים עם האופנוע כמו שהוא. כי כשהכל תקין במכונה הזו, הרכיבה היא הנאה צרופה שבה אנחנו בשליטה מלאה, ולא האופנוע מחליט החלטות במקומנו.

 
רוכבים איתנו בפייסבוק
רוכבים איתנו ביוטיוב
רוכבים איתנו בטוויטר

   צרו קשר | מי אנחנו | קישורים

ג.פ. רכיבה מתקדמת בע"מ - סלמה 160 ת"א - טל. 077-3369000 - פקס 077-3369003 - © 2014 כל הזכויות שמורות לגידי פרדר

WEB DESIGN BY ADI  |  BUILT BY SHAI NAVEH