הדרכות רכיבה בכביש ובשטח - אופנוען מאומן

           

תכניות הדרכה בכביש ובשטחאימוני רכיבה ואקשן על אופנועטיולי אופנועים בחו"למדיה - כתבות, תמונות וסרטיםצוות ההדרכה

מדיה    חדשות כתבותוטיפים

הרשמה ומחירים להדרכות רכיבה בכביש ובשטח

המוד הנכון / שי נוה


לימוד והפנמה של דברים חדשים לוקחים זמן. בנוסף לנסיון לזכור וליישם את מה שלמדנו, אנחנו מתמודדים עם הרגלים מגונים אשר מאיימים להשתלט על הרכיבה ברגע שלא נשים לב. הטכניקות שלמדנו במהלך הקורסים נתנו לנו כלים להתמודד עם אותן סיטואציות יומיומיות מוכרות, אך עם אקסטרה ביטחון ורוגע. כדי ליישם טכניקות אלו אנו צריכים להשקיע המון אנרגיה ולהבין שצריך להרגיל את הגוף להתייחס לרכיבה אחרת לגמרי. אז כשלוקחים את הרכיבה ברצינות ובאמת רוצים להתקדם, אין דרך אחרת לומר זאת – זה מעייף ואפילו מתיש לפעמים. אם אנו רוצים להקל על עצמנו מעט, הרעיון הוא לדעת מתי לא לוותר, ומתי לשחרר.

אם ניקח לדוגמא רכיבה בכביש מהיר, אפשר להפריד את רגעי השעמום בהם אין תנועה והכביש ישר ולא דורש התייחסות מיוחדת לבין הרגעים בהם אנו צריכים להתחיל לעבוד על האופנוע. כשאין הפתעות מולנו והכל פתוח אפשר להרפות את הלחץ בברכיים, לשבת מעט זקוף ואחורה יותר כדי שיהיה נוח ולנהל את הרכיבה במוד רגוע. זה גם זמן טוב לחשוב על מה שלמדנו ולהודות בפני עצמנו שהרכיבה הפכה להיות יותר זורמת, חלקה ונעימה. כל עוד אנו לא חוזרים להרגלים הרעים שלנו, אין בעיה. אך ברגע שאנו נדרשים לשינויי קצב ו/או כיוון, כמו קטע כביש מפותל או עומס תנועה, אנו חייבים לעשות את הסוויץ' במוח ולעבור למוד קרב. לא כי אנחנו במלחמה חלילה, אלא כי אנחנו נכנסים למקום בו אנחנו החלשים וצריך לשים לב להרבה פרטים. במוד הזה המוח שלנו צריך להיות מרוכז ברכיבה בלבד כדי ליישם את מה שלמדנו ולהישאר באיזור הבטוח, בלי הפרעות והיסחי דעת. כאן הגוף שלנו יחזור לעבוד, ואז המכונה תהיה חלק מאיתנו ונמשיך להנות מהאופנוע כפי שתמיד רצינו.

חברים, הטכניקות שלמדנו חשובות, אין ספק. אך אם נזכור שמדי פעם מותר לשחרר, תישאר לנו מספיק אנרגיה להמשיך ולחדד את יכולות הרכיבה שלנו ולקחת אותנו למקום מהנה יותר. והוא מהנה יותר, בוודאות.

 
רוכבים איתנו בפייסבוק
רוכבים איתנו ביוטיוב
רוכבים איתנו בטוויטר

   צרו קשר | מי אנחנו | קישורים

ג.פ. רכיבה מתקדמת בע"מ - סלמה 160 ת"א - טל. 077-3369000 - פקס 077-3369003 - © 2014 כל הזכויות שמורות לגידי פרדר

WEB DESIGN BY ADI  |  BUILT BY SHAI NAVEH