הדרכות רכיבה בכביש ובשטח - אופנוען מאומן

           

תכניות הדרכה בכביש ובשטחאימוני רכיבה ואקשן על אופנועטיולי אופנועים בחו"למדיה - כתבות, תמונות וסרטיםצוות ההדרכה

מדיה    חדשות כתבותוטיפים

הרשמה ומחירים להדרכות רכיבה בכביש ובשטח

ניהול סיכונים / שי נוה


אחרי שנים של הדרכות וניתוחים מעמיקים של מצבי רכיבה שונים ותוצאותיהם, אנחנו יכולים להגיד היום בוודאות שהפתעות במהלך הרכיבה יכולות להיות נדירות באמת. הביטויים "קפצה לי משאית לצומת", או "התהדקה לי הפניה" נשמעים לפעמים סביבנו על גרסאותיהם השונות, אך אפשר להסביר גם את זה. חברים, משאיות לא קופצות. הן לא מופיעות מתוך חור שחור כך סתם, והן גדולות ומסורבלות מספיק כדי שנוכל לראות אותם גם מרחוק. ובעניין הפניות המתהדקות, הרי ברור לכולכנו שמע"צ לא טרחו להבזיק לכביש שומם באמצע שום-מקום צוות שלם על טרקטוריו ומכבשיו כדי להדק לנו את הפניה שניה לפני שהגענו אליה.

מכיוון שאותם אלמנטים "מפתיעים" היו שם לפני שהגענו, או שהם גדולים ובולטים מספיק, המסקנה המתבקשת היא שלא ראינו אותם. כדי לראות אותם בזמן, עלינו לעבוד יותר טוב עם העיניים ולבדוק כל הזמן מה עומד להגיע מולנו כדי שנוכל להתכונן בהתאם. אם זה לא עובד, רבותיי, אז מהירות הנסיעה שלנו גבוהה מדי, חד וחלק. חלקכם אולי מרימים גבה וטוענים בפני עצמכם שאתם בכלל לא רוכבים מהר, אבל אני לא מדבר כאן על מהירות אבסולוטית ביחס לתנועה. אני מדבר כאן על המהירות שנכונה לכם, והיא זו שקובעת כמה זמן ומרחב יש לכם לנתח את ההפעות הצפויות לכם בדרך.

אז אם קורה לכם שאתם מופתעים על בסיס יומי, או שבועי, או אפילו חודשי מכל מני "הפתעות" שכאלה, נסו ראשית לרכב לאט יותר ממה שאתם רגילים. אם הראיה הממוקדת שלכם תוכל לראות בעיות מרחוק ולהעביר אותן לבנק הראיה המרחבית לטיפול, סימן שאתם במהירות הנכונה שלכם. כך תוכלו להגיע למצב של מינימום הפתעות ולבלות יותר זמן בהנאה מהרכיבה ופחות זמן בדאגה.

 
רוכבים איתנו בפייסבוק
רוכבים איתנו ביוטיוב
רוכבים איתנו בטוויטר

   צרו קשר | מי אנחנו | קישורים

ג.פ. רכיבה מתקדמת בע"מ - סלמה 160 ת"א - טל. 077-3369000 - פקס 077-3369003 - © 2014 כל הזכויות שמורות לגידי פרדר

WEB DESIGN BY ADI  |  BUILT BY SHAI NAVEH